המומחיות והניסיון של חברת מטאוורס- לאבס, מסייעים לחבר את העולמות הוירטואליים הללו אחד לשני ולעולם האמתי.

על החברה 

תחום פעילות: אפליקציה

​מיליוני אנשים ברחבי העולם מבלים שעות רבות בעולמות מדומים – משחקי מחשב, אפליקציות, רשתות חברתיות ועוד – והמגמה רק הולכת וגדלה. המומחיות והניסיון של חברת מטאוורס- לאבס, מסייעים לחבר את העולמות הוירטואליים הללו אחד לשני ולעולם האמתי. במסגרת תכנית 2 ITEA האירופית, המחברת בין גופים אקדמאיים ותעשייתיים, השתתפה MVL בפרויקט Metaverse1, שמטרתו הייתה פיתוח של תקן גלובאלי לשימוש בעולמות וירטואליים.

"יש בעיה תיאורטית בעולמות וירטואליים", אומר פרופ' ישע סיון, מייסד ומנכ"ל Metaverse Labs. "למשל, אי אפשר להעביר סחורות בין עולמות שפותחו על ידי חברות שונות. אין התאמה ולא קיים תקן אחיד לפיתוח". תקן שכזה יפתח צוהר לעולם רחב של יישומים וירטואליים ויאפשר לחברות שונות לפתח מקומות וירטואליים שיתקשרו זה עם זה ומוצרים שיחברו אותם לעולם האמתי – כמו חליפה שתעביר תחושות פיזיות מתוך המחשב אל המשתמש.

סיפור ההצלחה 

​"הגענו לכנס של ITEA2 בגרמניה של מתימו"פ והצגנו את בעיית התקנים הוירטואליים", אומר פרופ' סיוון. "יצרנו קשרים ונחשפנו להזדמנויות". המפגשים בכנס הובילו ליצירת פרויקט Metaverse1. את הפרויקט ניהלה חברת Philips ונטלו בו חלק חברות בינלאומיות גדולות נוספות. "Philips ניהלו את הפרויקט ואנחנו שימשנו כTechnical Director", מתגאה פרופ' סיוון.

פרויקט Metaverse1 הסתיים לאחר שלוש שנים במהלכן פותח תקן MPEG-V, התקן הגלובלי לפיתוח עולמות וירטואליים. התקן זכה בפרס ITEA Achievement לשנת 2011. "אך מעבר לקשרים ולהישגים, אנחנו נחשבים למובילים עולמיים בשימוש בתקן MPEG-V, וזה מה שחשוב", מסכם פרופ' סיוון.