"ללא נופר אפשר להניח שהיינו פונים לכיוון אקדמי יותר ופחות מעשי"

על החברה 

תחום פעילות: טכנולוגייה רפואית

ViDAC Pharma הוקמה בתחילת 2012 כחברת הזנק על בסיס טכנולוגיה שפיתחה פרופ' ורדה שושן-ברמץ מאוניברסיטת בן גוריון: חלבון בשם VDAC1 ככלי לריפוי גידולים סרטניים.

הטכנולוגיה שפיתחה פרופ' שושן-ברמץ נועדה לפתח תרופות לטיפול כימותרפי אפקטיבי וממוקד יותר בתאים הסרטניים, והיא מהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחום.

סיפור ההצלחה 

המחקר של פרופ' שושן-ברמץ פותח באוניברסיטת בן-גוריון, ונמשך במסגרת תכנית "נופר" של רשות החדשנות. הפיתוח במסגרת נופר הניב תוצאות מתקדמות באשר לפיתוח הטכנולוגיה ואף עורר עניין בקבוצת ג'ונסון אנד ג'ונסון, שליוותה את התהליך בשלביו הראשונים בנופר. פרופ' מקס הרצברג, התעניין בתוצאות המחקר. תוצאות אלה נגעו לתכנית אחרת של נופר שפותחה כמה שנים מוקדם יותר על בסיס מחקר מאוניברסיטת תל-אביב שעסק בטכנולוגיה מזווית אחרת, שבפיתוחה היה שותף. פרופ' הרצברג הקים את חברת ההזנק ViDAC Pharma, ואליה הצטרפו שני משקיעים פרטיים נוספים.

"תכנית נופר התוותה את הכיוון של המחקר", סיפר פרופ' הרצברג. "ללא נופר אפשר להניח שהיינו פונים לכיוון אקדמי יותר ופחות מעשי. בעיניי נופר היא אחד הכלים החכמים של רשות החדשנות, המוציא טכנולוגיות חדשות לדרך וגורם לכך שקבוצות באקדמיה יכוונו לפרויקטים מעשיים יותר".