הודעות לעיתונות

רשות החדשנות משיקה תכנית חדשה לקידום החדשנות והיזמות הטכנולוגית במרחב באר שבע בתחומי סייבר, דור חמישי (5G), בריאות, בינה מלאכותית ועוד. התוכנית, שתפעל גם לקידום תשתית מו"פ, חיזוק יזמות מקומית ותמרוץ הגעתן של חברות הייטק רב-לאומיות ומקומיות לאזור, תתוקצב ב-25 מיליון ₪ לתקופה של ארבע שנים ומטרתה תהיה להפוך את מרחב באר שבע למטרופולין הייטק בנגב.
תאגידים וקרנות הון סיכון, ישראלים וזרים, מוזמנים להגיש הצעה לקבלת זיכיון להפעלת חממה טכנולוגית (בהליך ייבחרו עד שלושה זכיינים).
מועצת רשות החדשנות קיבלה את המלצת ועדת האיתור בראשותו של ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, והודיעה היום כי דרור בין נבחר לכהן כמנכ"ל רשות החדשנות. דרור בין יחליף את המנכ"ל שסיים, אהרון אהרון, ויכנס לתפקידו במהלך הזמן הקרוב.
רשות החדשנות משיקה מסלול Seed היברידי לעידוד השקעה בסטרטאפים בשלבי ההנבטה בהשקעה של 80 מיליון ₪. במסגרת המסלול יינתנו מענקים לסטרטאפים אשר יחברו למשקיעי הון ראשוני (Seed) מנוסים המעוניינים להשקיע בהם השקעה ראשונה. בנוסף, שינויים משמעותיים במסלול החממות הטכנולוגיות.
רשות החדשנות ומשרד התקשורת פרסמו את רשימת הזוכים במימון תכנית הפיילוטים: בין "אתרי ההרצה" ניתן למנות את ביה"ח רמב"ם, מפא"ת, מפעלי ים המלח של ICL, מקורות וחברות הסלולר סלקום, פלאפון והוט מובייל.
רשות החדשנות אישרה השבוע מימון ל-62 גופים שהציגו תוכניות להכשרות והשמות של עובדים בהייטק בתקציב של 139 מיליון ₪ התוכניות החדשות יאפשרו להכשיר למעלה מ-9000 עובדים רובם במהלך השנה הקרובה, עם התחייבות להשמה של כ-80% מסך העובדים שיעברו את התוכניות השונות. השמת העובדים תתבצע במקצועות טכנולוגיים שונים – הן מקצועות מו"פ והן מקצועות מעטפת, עם השמה פוטנציאלית בתעשיית ההייטק בפרט ובתעשייה בכלל.